Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

SSS

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi uygulaması kimlere yapılır?

Saç kaybı yaşamanın en önemli nedenlerinden biriside genetik özellikler ve ırsi özelliklerdir. İlerleyen yaş ve travmatik durumlardan sonra veya çeşitli tıbbi rahatsızlıklar sonucu oluşabilmektedir. Ne olursa olsun vücudunuzda yeterli saç kökü olan bireyler saç ekimi yaptırabilmektedirler.

Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

İşlem için yaştan çok dökülmenin derecesi ve boyutu önemlidir. Yani bireyin yaşı değil hastalık derecesi önemlidir. Bu durumda uzmanlara danışılıp saç ekimi yapılabilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi operasyonu 5 ile 8 saat arasında uzmanlar ekipler tarafında bitirilmektedir. Kişi eğer uygulanan yöntem sonucu çevresindeki insanların veya yakınlarının bu durumdan haberdar olmasını istemiyorsa 10 gün süre ile hastane de yatması gerekmektedir.

Saç Ekimi yaptıran kişi ne kadar zamanda yeni saçlarına kavuşur?

Operasyon sonrasında ekim yapılan bölge de kabuklanmalar görülür. Bir hafta süre boyunca günde bir kez olmak üzere saçı yıkayarak 7-10 gün içerisinde kabuklar tamamen ölü duruma geçer dökülmeye başlar. Saçın tekrar çıkmaya başlaması 3 ay sürer. Bu süreçte kişi ekim öncesi uzman tavsiyelerine uymalıdır.

Ekilen saçlar dökülür mü?

Nakledilen saç kökleri dökülmemeye kodlanmış bölgeden alıntı yapıldığı için ekim işlemi yapıldıktan sonra da dökülmeme özelliği devam etmektedir.  Yani ekilen saçlar hastalık ve kaza anında bir şey olmadığı sürece dökülmemesi garantidir.

Saç Ekimi Hangi Koşullarda kimler tarafından yapılmalıdır

Saç ekimi cerrahi bir yöntem olup steril ve hijyen koşullarında yapılmalıdır. Saç ekimi konusunda uzman kişiler ve hekimler kontrolünde yapılmalıdır.

Saç ekiminin hasta sağlığı açısından herhangi bir dezavantajı var mıdır?

Bireyin herhangi bir sıkıntısı bir sağlık sorunu yok ise, operasyon hastanede veya klinikte profesyonel ekip tarafından yapılıyor ise, lokal anestezi ile yapılan son derece risksiz bir işlemdir. Hasta doktur unun tavsiyelerine ve tercihlerine uyar iseniz işlem sonrası olumsuz şeylerden kaçınırsınız.

Saç ekimi birden fazla uygulanabilecek bir işlem midir?

Saç ekimi ekim yapılan bölgenin genişliğine ve donör alanın verimli olmasına bağlı birden fazla işlem yapılabilir.

Yeni saçların görüntüsü kontrol edilebilir bir durum mu?

Ekimin sonucu tamamen tekniğe ve uzmanlığa bağlı bir durumdur. Ekim işlemi sırasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve genişliği, yönleri sonucu belirler. Bu işlem ise saça son derece doğal bir görünüm katmaktadır.

Saç ekiminde uygulanan yeni teknikler nelerdir?

Günümüz dünyasında saç ekiminde kullanılan en güvenilir yöntem FUE tekniği olarak geçmektedir. Bu teknik sayesinde insanlar memnun kalmaktadır. Dökülmemeye karşın bir duvar gibi sağlam duran FUE tekniği nakil işlemi yöntemidir.

Whatsapp