Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

Sakal Ekimi

DHI Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekim işlemi yaşanan bir olay sonrasında veya genetik sebeplerden dolayı sakal çıkmayan bölgelere yapılan işlem olarak bilinmektedir. Sakal ekim işlemi için sakal alt bölgesi, göğüs ve ensenin alt bölgelerinden sakal kök hücreleri alma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem ise 0,6 ve 0,7 mm boyutundaki uçlarla dikkatle ve hijyenik bir şekilde alınması gerekmektedir. Bunun dışında sakalın bol olduğu ve kötü bir görüntü oluşturulduğu yerlerden de alma imkânı bulunmaktadır. Bu işlem sonrasında kök hücrenin alındığı bölgedeki yer de daha güzel bir görüntü elde edilmektedir. Sakal köklerinin yerleştirilmesinden sonra ise o bölge de de daha güzel ve hoş bir görüntü elde etme imkânı bulunmaktadır. Tercih edilmesinde ise büyük bir etkene sahip olmaktadır.

sakal ekimi

Sakal Ekim İşlemi Sonrası

Sakal ekiminden sonra 15-20 gün arasında tıraş olunmamalı isteğe bağlı olarak makasla kısaltılmalıdır. Sakal ekiminden sonraki ilk tıraşın en az 1, 1,5 yıl arası tıraş önerilmemektedir. Sakal ekiminden sonra kısmi dökülmeler yaşanabilmektedir. Bu dökülen kıllar 3 aydan 8 aya kadar geçen sürede yeniden çıkacaktır. Kıl kökünde artış ise 2 yıl kadar devam etmektedir.  Sakal ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallar sakal ekiminin daha sağlıklı olabilmesi için öngörülen kurallardır. Sakal ekiminden sonra 2 veya 3 gün sakala su değmemelidir. İlk yıkama işlemi merkez tarafından yıkanmaktadır. Atkı, boyunluk gibi aksesuarların sakal ile temasında kıl köklerinde çıkma yaşanabilir. Aynı şekilde kıyafet değiştirirken de dikkatli olmalıyız Bundan dolayı kıl kökleriniz yüzünüze yerleşene kadar bu aksesuarlardan uzak durmalısınız. Kıl köklerinde kabuklanma yaşanabilmektedir. Kabuklar soyulmamalıdır.

Sakal Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Sakal ekimi sonrası yıkama en önemli ve dikkat isteyen bir durumdur. Çünkü bu yıkama diğerlerinden farklı olarak kıl köklerini olabildiğince etkileyecektir. Yıkama 3 gün sonra merkeziniz tarafından yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken noktalar bilinmeli ve ona göre yıkanmalıdır. Eğer dikkat edilmesi gereken yerler gerekli hassasiyetle yapılmaz ise kıl kökleri kaybedilebilir. Sakal ekiminden sonra yüzde kabuklaşma olabilir. Bu kabuklar yıkanma sırasında kıl köklerini de koparabilir. Bu yüzden yıkama sırasında dikkatli olunmalıdır. Sakal ekimi öncelikle losyonlama ile başlar. Losyon genellikle doktor tarafından temin edilir. Losyon yüze yumuşak şekilde sürülmelidir. Losyonun beklemesi süresi bittiğinde havlu mendil gibi malzemelerle çıkarılmamalıdır. İkinci aşama ise köpüklemedir. Köpük nazik hareketlerde sakal diplerine kadar gitmelidir. En son aşama ise kurulamadır. Kurutma makinesi en garanti yollardandır. Sakal ekimi sonrası yıkama işlemi üç haftada bir yapılmaktadır.

Sakal Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Sakal ekimini yaptırmak isteyen kişinin ilk olarak uzman bir doktora görünmesi gerekmektedir. Uzman doktorlar bu kişilerin sakal kaybının sebebini araştırmaktadır. Yapılan inceleme ve analizler sonrasında uygulanacak yöntem bulunur.  Sakal ekiminde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi ergenlik dönemindeki gençlerin sakal çıkmayacağı düşüncesiyle sakal ekimine başvurmasıdır. Genç yaşlarda bulunan bireyler, yanlış düşüncelere kapılmadan hareket etmeli ve daima doğru kararlar vermelidir. Köselik sorunundan emin olabilmek için en 24-25 yaşlarına kadar beklenmesi gerekmektedir. Kalp, tansiyon, şeker ve diğer hastalıkları olan kişiler ilk olarak bir doktora görünmeli ve sonrasında tedaviye uygun olup olmadığını öğrenmelidir. Yani doktorunuzdan onay almanız ve bir sorun olmaması durumunda sakal ekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Sakal ekimi, kişinin kendi kıl köklerinin alınması sonucunda yapılan bir müdahaledir. Dolayısıyla kıl kökü alınacak bir donör bölgeye sahip olmayan kişilerin ekim işlemi yaptırmaları mümkün değildir. 

Sakal Ekimi Avantajları

Sakal ekimi işlemi ile insanlar hayallerindeki sakallara kavuşabilir ve eski özgüvenini tekrar kazanabilir. Sakallarına önem veren insanlar sakal ekim işlemi gerçekleştirmek için klinik seçmek ve dış görüşünü uzman ekiplerin ellerine bırakmak isterler durum böyleyken insanların klinik seçmeden önce yapması gereken en önemli şey araştırmadır. Araştırma yapılması çok önemlidir ve gereklidir. Klinik seçimi yapılmadan önce internetten, sosyal medyadan ve kullanıcılardan yüz yüze bilgiler alınmalı ve araştırma bu şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde sonu kötü biten bir kapının yüzünü aralayabilirsiniz. Sonucunda kötü şeyler yaşamak istemeyen insanlar iyi bir araştırma sonucu operasyonun yapılacağı kliniği seçerler ve fiyat araştırmasına başlarlar. Fiyat araştırması günümüzde çok önemli bir konudur. Bu konu insanları yakından ilgilendirir. Fiyat konusunda büyük bir yelpazeye sahip olan sakal ekim sektörü ile insanlar çalışmak istediklerinde mutlaka bir uzmana ya da profesyonel bir bireye başvurmaları gerekmektedir. Herkes dilediği gibi sadece dış görünüşüm değişsin, değişiklik olsun diye sakal ekimi yaptırmamalıdır. Bu durumun önüne geçilmesi için uzman hekimler tarafından söylenen kelimeler ve uygulanması gereken yollar dikkate alınmalıdır.

Sakal Ekimi Zararlı Mı?

Sakal ekimi konusunda yaptırmadan önce insanların araştırma yapmaları gerektiğini ve diğer tecrübeli insanlara danışmaları gerektiğinden sizlere bahsetmiştik. Sakal ekimi zararlı mı? Konusu ise birçok insanın kafasında soru işareti olarak kalmaktadır. Bu durumun önüne geçilebilmesi için yine sosyal medya ve internet kullanılabilir ancak bu araçlar kullanılırken tekrar tekrar dolandırıcılara ve hırsızlara dikkat edilmelidir.  Bu kötü sonuçlarla karşılaşmamak için iyi bir araştırmacı olmalıyız ve kendi güzelliğimizi güvenilir ellere bırakmalıyız. Bu konuda uzman olan hekimler ve profesyonel olan kişiler tarafından akıl almalı onlara danışmalıyız. Bu danışma sonrasın da ise sakal ekimi size uygun mu yoksa gereksiz mi profesyonel hekimler tarafından karar verilir ve tarafınıza bildirilir. O saatten sonra karar size kalmıştır ve seçim sizindir ister sakal ekimi yaptırmayı tercih edebilir isterse vazgeçebilirsiniz.  Sakal ekimi ile birlikte insanlar istedikleri görünüme gelişmiş teknoloji ve profesyonel bir ekip ile birlikte kavuşabilir. Bu kavuşma sonucu ise çevresindeki insanlara sakal ekimi yöntemini tavsiye edebilir.

Sakal Ekimi Avantajları

Sakal ekimi birçok erkek tarafından kullanılan bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde sakalı olmayan ya da istemedikleri sakalı değiştirme, düzeltme şansı yakalayan erkek için büyük bir nimet olan sakal ekimi birçok kullanan tarafından olumlu sonuçlar alınmıştır. Bu olumlu sonuçları sosyal medya gibi platformlarda insanlarla paylaşan bireyler diğer insanların araştırma yapması konusunda yardımcı olmaktadır. Araştırma yapmak isteyen insanların ise bu tür tecrübeli insanlarla iletişime geçmesi gerekmektedir. Bu iletişim sonucunda kişi istediği şeyi kafasında oturtabilir ya da klinik konusunda karar verme aşamasında ise ona göre hareket edebilirdir.

Sakal Ekimi Klinikleri

Sakal ekimi klinikleri birçok insan tarafından uğrak noktası olmuş bir yerdir. Bu yerde insanların dış görünüşünü değiştirmekle kalmayıp birçok alanda da özgüven sahibi olmasını sağlarlar. Özgüven problemi insanlar için büyük bir problemdir. Dış görünüşünden hoşlanmayan ya da çirkin olduğunu zanneden insanlar bu duyguyu bir süre sonra bir travma’ya çevirirler bu travma sonucunda ise birçok insan bu durumu atlatamamaktadır. Travma yaşayan insanlar ise dış görünüşünü değiştirmek istediklerinde sakal ekimi kliniklerine başvurmaktadırlar. Bu başvuru sonucu profesyonel bir uzman ekip tarafından değerlendirilen hasta nitelikleri doğrultusunda operasyon yapılıp yapılmayacağı karar verilir. Bu durumda hastaya da düşen bir durum vardır ki kliniğe gitmeden önce araştırma yapmaktır.

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp