Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

Saç Sıkılaştırma

DHI Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

Saç Sıkılaştırma Nedir?

Saç sıkılaştırma saç dökülmesi sonucu seyrek yapıda saçlara sahip olan insanların başvurduğu bir yöntemdir. Seyrek yapıdaki saçlar kötü bir görünüme sahip olduğu için bu soruna sahip insanlar,bu kötü görünümü değiştirmek için çareler aramaktadırlar. Hal böyle olunca bu durum tıbbi bir duruma dönüşmüştür. Yani saç seyrekliği problemi olan insanlar doktor yardımıyla bu sorunlarına çözüm bulabilirler. Market reyonlarında saç sıkılaştırdığını iddia eden şampuan, bakım kremi, saç maskesi gibi ürünler çok fazla bulunsa da bu tip ürünler çoğu zaman olumlu sonuçlar vermemektedir. Bunun sebebi saç dökülmesi sonucu saç seyrekliği problemi birçok farklı sebebe dayanabilir. eğer sizinde saç seyrekliği probleminiz varsa bir doktor muayenesi sonucunda saç seyrekliğinizin sebebini öğrenip, doktor takibi ile bu sorununuza çare arayabilirsiniz. Saç sıkılaştırma yöntemi doktor takibi ile yapıldığı takdirde daha iyi sonuçlar verecektir. Çoğu zaman bitkisel yöntemler önerilse de bu tip öneriler, saç seyrekliğinizin sebebini bilmediğiniz halde bir işe yaramayacaktır. Bunun nedeni ise sebebini bilmediğiniz saç seyrekliği ile nasıl bir tedavi yöntemi bulacağınız muammadır.

Saç Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Saç sıkılaştırma nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak şunları söyleyebiliriz, saçlar sağlıklı uzamak ve gürleşmek için doğal yağlara ihtiyaç duyarlar. Bu yağlar saçların kendisinde zaten hâlihazırda var olan yağlardır. Bu yağları etkileşime geçirmek için kullandığınız şampuan miktarını azaltmalısınız. Bunun sebebi ise kullandığınız şampuan saçlarınızı doğal yağlardan arındırır. Eğer her gün duş alıyorsanız saç temizliğinizi her zaman şampuanla değil, kimi zamanlar sadece su kullanarak yapmalısınız. Haftanın 3 günü sadece su, diğer günler ise şampuan yardımıyla saç temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde doktor gözetiminde alacağınız besleyici kremler, şampuanlar, bitkisel özler gibi materyaller daha gür saçlara sahip olmanıza yarar sağlayabilir.

Saç gürleştirmek adına yapabileceğiniz bir diğer adım ise internet üzerinden yapacağınız araştırmalardır. Bu araştırmalar sonucunda saç gürleştirmek için kürler, bitkisel özler, sağlığına iyi gelecek karışımlar gibi birçok sonuca ulaşabilirsiniz. Bu sonuçlar her zaman işe yarar olmayabilir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için ise az öncede belirttiğimiz önce saç seyrekliğinizin sebebini öğrenmelisiniz. Sorunun ne olduğunu öğrendikten sonra saç seyrekliğinizi gidermek adına daha iyi adımlar atabilir, daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Alanında uzman bir hekime danışmanız size bu konuda çok faydalı olacaktır.Saç gürleştirmek için yapılacak adımlar arasında beslenmemize dikkat etmek de vardır. Yediğimiz yiyecekler içerisinde bulunan vitaminler saç yapısında gürleşmeye sebep olabilir. Yani doğru beslenme saç gürleştirme açısından önemli rol üstlenmektedir. Eğer saç seyrekliğiniz ciddi bir hal aldıysa ve bu durum cerrahi bir operasyon gerektirecek durumdaysa , saç ekimi yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntem saçlarınızı eski haline döndürmeye en çok yakın yöntemdir. Saç ekimi işlemi ile seyrek saçlardan kurtulabilir, iyi bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi İşlemi

Saç ekimi işlemi günümüzde oldukça yaygın bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde kellik veya saç seyrekliği sorunları giderilebilir bir hale gelmiştir. Son yıllarda bu hizmeti vermeye başlayan klinik sayısı artmıştır. Bunun sebebi ise kellik veya saç seyrekliği hastası sayısı oldukça fazladır. Hal böyle olunca ülkedeki klinik sayısı fazlalaşmıştır.

Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi nasıl yapılır? sorusunun yanıtları şunlardır, saç ekimi işlemi, özel kliniklerde alanında uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Saç ekimi uygulaması öncelikle sorunun büyüklüğünü tespit etmekle başlar, bunun ardından vücudun belirli bölgelerinden veya kafa derisindeki saç olan bölgeden alınan, donör kökler kafanın saç kökü olmayan bölgelerine yerleştirilmesi sonucu yapılan bir işlemdir. Bu işlem kafa derisinde saç olmayan bölgeye delikler açılması sonucu, alınan donör kökler bu deliklere yerleştirilir. Bu işlem kimi insan tarafından acısız, kimi insan tarafından acı verici bulunur. Bunun sebebi insanların acı eşiğinin aynı olmamasıdır.

İşlem sırasındaki yan etkilerden bazıları şunlardır, kanama, yanma hissi, kafada ağrı gibi yan etkilerdir. İşlem sırasında kanamayı en aza indirmek için hastanın durumuna göre kan pıhtılaştırıcı veya kan sulandırıcı ilaçlar hastaya verilebilir. Bunun sonucunda işlem esnasında kanama en aza indirilebilir. İşlem esnasında acıyı fazla hissedecek olursanız bunu doktorunuza belirtmenizde fayda var. Doktorunuza belirtmeniz halinde size ağrı kesici birkaç ilaç verebilir. Ağrı kesici ilaç almanız halinde işlem esnasında duyduğunuz acı bir nebzede olsa dinebilir.

Saç ekimi sonrası kabuk bağlayan saç kökleri bir diğer yan etkidir. Bu yan etki kafanızda kötü bir görünüme sahip olabilir fakat zamanla doğal bir görünüme sahip olacaktır. İşlem sonrası işlem yapılan bölgenin hijyenini sağlamanız bakteri tehlikesine karşı bir duvar olacaktır. Bu sayede sorunsuz bir saç ekim işlemi geçirmiş olursunuz. Ekilen saç köklerinin ne zaman çıkacağı konusuna gelirsek, ekilen saç kökleri çevresel faktörlere de bağlı olarak 2 3 ay gibi bir sürede çıkmaya başlar. Fakat bu saçlarınızın hemen doğal bir görünüme sahip olacağı anlamına gelmez. Saçlarınızın doğal bir görünüme sahip olması için en az 1 1,5 sene gibi bir süre zarfına ihtiyacınız vardır. Bunun sebebi ekilen saç kökleri ilk başlarda kafa derisi içerisinde kendine yer yapmalı uzamak için yeterli etkenleri bu bölgeye toparlaması gerekmektedir. Bunun sebebi yeni ekilen kök, uzamak için yeterli etkenleri yeni ekilen bölgede bulamamasıdır.

 İşlem sonrası doktor takibinde olmanız bu süreci daha verimli bir hale getirecektir. Saç ekimi için %50 oranında bir saç kaybı uygun görülse de seyrek saç problemi yaşayan insanlarda bu işlemi yaptırabilirler. Bu sayede kellik veya seyreklik probleminden sağlıklı bir şekilde ayrılınabilir.

Saç Sıkılaştırmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar vardır, gideceğiniz kliniğin diğer hastalar tarafından önerilen bir klinik olmasına özen gösterin. bunun sebebi saç ekimi işlemi basit bir işlem değildir. Son derece profesyonellik gerektiren ve uzman biri tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Eğer ismi duyulmamış, güvenirliği teyit edilmemiş kliniklerde tedavi olmaya kalkarsanız, iyi bir görünüme sahip olmak için girdiğiniz bu yoldan zararlı ayrılabilirsiniz. Bu yüzden güvenirliği teyit edilmiş ve profesyonel bir çalışmaya sahip klinikler tercih edilmeli, buralarda tedavi olunmalıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise, az öncede belirttiğimiz gibi işlem sonrası hijyen ve doktor takibidir. Bunun sebebi kafanızdaki açık delikler mikrop kapabilir, kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu ve bunun gibi sonuçlarla karşılaşmamak için yukarıda bahsettiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Saç ekimi sonrası kafa derisinde şişme, aşırı kızarıklık, morarma, iltihaplanma gibi durumlar söz konusu olduğu takdirde derhal doktorunuza başvurup bu durumu ona bildirmelisiniz. Saç ekimi konusunda uzman hekimler tarafından tedavi olmak sizi her zaman bir adım öne geçirecektir. Bu sayede doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Az öncede belirttiğimiz gibi bilindik bir poliklinikte tedavi olmanız siz ve sağlığınız açısından olumlu sonuçlar ile karşılaşmanız açısından iyi bir hareket olacaktır. Bunun sebebi merdiven altı kliniklerde sorun yaşama olanağınızın yüksek olmasıdır. Seyrek saçlardan ve kellik probleminden kurtulmak için bu önerileri dikkate almanız sizi bir adım öne geçirecektir.

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp