Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

Saç Ekimi Öncesi

Saç Ekimi Öncesi Hakkında Detaylı Bilgiler

Saç Ekimi Öncesi Süreç

Saç ekimi dışarıdan bakıldığında kolay bir işlem olarak görülmesine karşın belli konu başlıklarının dikkatli şekilde takip edilmesi önemlidir. Bu neden yüzünden işlem öncesinde ilk olarak ekim kararının kesin olarak alınması lazımdır. Sonrasında ise acele edilmeden uygun bir merkez araştırması yapılmalıdır. Merkez tercihlerinde kararların verilmesi ise fiyat bazında gerçekleştirilmemelidir. Çünkü en ideal sonuçlar alanında kendini kanıtlamış ve bünyesinde uzman kişilerin bulunduğu sağlık merkezlerinden alınmaktadır. Son olarak saç ekimi öncesinde gerekli olan testlerin tamamlanması, muayenelerin de yaptırılması lazımdır.

saç ekimi öncesi

Saç Ekimi Öncesinde Yapılması Gerekenler

İnsanlar arasında genel kanı saç ektirmek gibi işlemlerin basit olarak görülmesidir. Tabi bu işlemler kesi gerektiren operasyonlara nazaran daha basittir. Ancak belli kıstaslara dikkat edilmemesi halinde istenmeyen sonuçlar alınması da muhtemeldir. Bu nedene bağlı olarak operasyona karar verilmesi halinde bireyler kullandıkları ilaçların listesini atlama yapmadan uzmanlarla paylaşılmalıdır. Çünkü ilaçlar arasında kanın sulanmasına neden olanlar bulunabilmektedir. Bu tür ilaçlar ise ekim için saç kökü alımı sırasında istenmeyen kanamalara yol açmaktadır. Uzmanlar ilaç kullanımını bilmeleri halinde operasyon öncesinde gereken önlemleri alacakları ya da ilaçları bir hafta öncesinden kesecekleri için bir sıkıntı da oluşmamış olacaktır.

Saç Ekimi İşlem Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi işlem öncesi süreç hakkında pek çok alanda farklı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Özellikle bazı kesimler saçların kirli olarak gelinmesinin gerekli olduğunu zannetmektedir. Fakat bu durumun tam aksine bireyler işlemden önce saçlarını yıkamalıdır. O gün için tercih edilecek olan kıyafet de oldukça önemlidir. Bireylere yakası geniş olan tişörtler ya da gömlekler giymeleri önerilmektedir. Böylece üst değişimi esnasında saç derisine herhangi bir temas oluşmamış olacaktır. Normal şartlar altında insanlar saçlarına şekillendirmek amacı ile farklı kimyasallar sürebilmektedir. Fakat ekim günü saçta herhangi bir madde olmaması çok önemlidir. Uzmanlar operasyon gününde hatta mümkünse operasyondan birkaç gün önce kafeinli olan içeceklerin alımının durdurulmasını istemektedir. Doğru bilinenin aksine operasyon gününde yiyip içmenin herhangi bir sakıncası da bulunmamaktadır.

Saç Ekimi İşlem Öncesinde Sigara Kullanmak

Zararlı maddeler insan vücudunda oldukça olumsuz etkiler bırakmaktadır. Zaman içerisinde kendini gösteren bu etkiler herhangi bir operasyon geçirilmesi halinde doğrudan belli olacak sonuçlar getirmektedir. Uzmanlar bu neden yüzünden saç ekimi öncesi sigara kullanımı konusunda uyarılarda bulunaktadır. Kişilerin operasyon tarihinin belli olmasından sonra işlem gününden en az bir hafta öncesinden sigara tüketimini durdurmaları önemlidir. Çünkü sigara tüketen kişiler operasyon sırasında uzmanların zorluk yaşayacağı sorunlara yol açabilmektedir. Bir hafta sigara tüketimini durduramayanlar için ise en azından birkaç gün tüketimi bırakmaları rica edilmektedir. Böylelikle ekim sonuçları hastalar açısından da faydalı olacaktı.

Saç Ekimi İşlem Öncesi Alkol Kullanımı

Saç ekimi öncesi alkol de bırakılması gerekli olan zararlı alışkanlıklar arasında gösterilmektedir. Sigarada olduğu gibi alkolde de kanda sulanma yaratan maddeler yer almaktadır. Bu neden yüzünden uzmanlar operasyon öncesinden en az bir hafta önce alkol kullanımına son verilmesi gerektiğini belirtmektedir. Kişilerin uzmanlar tarafından verilen önerilere harfiyen uymaları aslında kendi işlerini kolaylaştırmaktadır. Çünkü operasyon öncesinde yapılan tetkiklerde olumsuz herhangi bir sonuç çıkması halinde işlem yapılmayacaktır. Yeniden bir operasyon tarihi almak ve tüm süreci baştan başlamak istemeyenlerin mutlaka beklentilere göre hareket etmeleri lazımdır. Böylelikle işlem altı ila dokuz saat arasında tamamen sona erecektir. İşlemin tamamlanmasının ardından ise beklemek ya da merkezde kalmak zorunda kalınmadan rahatlıkla taburcu olunabilmektedir.

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp