Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

Perkutan Saç Ekimi

Perkutan Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

Perkutan Saç Ekimi Nedir?

Perkutan saç ekimi, kellik sıkıntısı yaşayan insanların bu sıkıntılarını gidermek adına başvurduğu tıbbi bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde kellik sıkıntısı yaşayan insanlar bu problemlerini  giderebilmekte, hayatlarına bu şekilde devam edebilmektedirler. Kellik sıkıntısı yaşayan insanlar önceki yıllarda bu sıkıntılarını giderebilmek adına tedavi yöntemleri bulmakta sorun yaşarlardı. Fakat günümüzde tıbbi yöntemlerin gösterdiği gelişim sayesinde perkutan saç ekimi gibi yöntemler oldukça yaygınlaşmıştır. Bu sayede kellik sıkıntısı yaşayan insanlar sıkıntılarını önceki yıllara nazaran daha kolay bir şekilde giderebilmektedirler. Kellik sıkıntısı insanlarda özgüven açısından bir eksiklik yaratmaktadır. Bu eksiklik kişinin psikolojisini kötü yönde etkileyebilir, günlük yaşamda var olması gereken motivasyonu zedeleyebilir. İşte bu yüzden kellik sıkıntısı yaşayan insanlar fazla beklemeden perkutan saç ekimi yöntemiyle tedavi olmaya başlayabilirler. Bu sayede gündelik hayatta olması gereken motivasyonu yerine getirebilir, daha düzgün bir psikolojiyle hayatlarına devam edebilirler.

Perkutan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Eğer perkutan saç ekimi nasıl yapılır sorusuna cevap arayacak olursak vereceğimiz cevaplar şunlardır, saç ekiminin ne olduğunu kavramak için öncelikle perkutan kelimesinin ne anlama geldiği öğrenilmelidir. Perkutan kelime yapısı olarak deri içine erişilen, deri iç kısmı yolu anlamına gelir ve tıp sektöründe genelde kapalı olan ameliyatlar için kullanılan bir tıbbi yöntem olmaktadır. Bu ameliyatlarda genel beklenti tedavi edilecek alanı kesmeden, deri yüzeyi üzerinde iğneler vasıtasıyla oluşturulan küçük çaplı kanallarla iyileştirilmesi gereken organa ulaşmaktır. Perkutan saç ekimi de benzer yapıdadır. deri üzerinde kesilen kanalların iğne deliği kesikleri gibi 3 boyutlu halde yapılandırılmasıyla açıklanabilir. Kanal oluşturmak için kullanılan gereç özelliği gereği dairesel bir hacme sahip olduğundan ve  saçlı
deri üzerinde ufak dairesel delikler oluşturduğundan, bu tıbbi yöntem perkutan saç ekimi adını almıştır.
Perkutan saç ekimi nasıl yapılır sorusuna gelirsek, perkutan saç ekimi kafa derisine açılan sık ince delikler açılması vasıtasıyla saç olmayan bölgeye saç ekilmesiyle yapılır. Açılan deliklerin çok fazla ve birbirine yakın olması bu tedavi yönteminin diğer yöntemlere nazaran biraz daha uğraş gerektiren bir uygulama olmasını sağlamaktadır. Bu tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine baktığımızda çoğu zaman daha iyi sonuçlar elde etmektedir.

Perkutan Saç Ekimi Fiyatları

Perkutan saç ekimi fiyatları genellikle yüksek fiyatlı tıbbi yöntemlerdir. Bunun sebebi ise az öncede belirttiğimiz gibi uğraş gerektiren bir uygulama olması ve herkes tarafından yapılabilen uygulamalar değildir. Hal böyle olunca perkutan saç ekimi fiyatları yüksek fiyatlı tıbbi tedavi yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Perkutan Saç Ekimi Nerelerde Yapılır?

Eğer Perkutan saç ekimi nerelerde yapılır? Sorusuna cevap arayacak olursak İstanbul gibi büyük ve gelişmiş şehirlerde çare aranabilir.

Perkutan Saç Ekimi Nasıl Daha iyi Sonuç Verir?

Eğer saç ektirdiyseniz, saç ekimi sonrasında sürekli doktor kontrolünde olmak sizin açınızdan daha iyi sonuçlar verecektir. Bunun sebebi saç ekimi esnasında açılan delikler, saç ekimi işlemi sona erdikten sonra zararlı bakteriler tarafından zarar görebilir, sizin açınızdan kötü sonuçlar doğurabilir. Bu ve bunun gibi sonuçlarla karşılaşmamak adına alacağınız önlemler arasında yukarıda belirttiğimiz gibi doktor kontrolünde kalmak, kafa derinizin hijyenini sağlamak gibi seçenekler göz önünde bulundurulması gereken etkenlerdir. Saç ekiminizi ismi bilindik bir poliklinikte yaptırmanız sağlığınız açısından önemli rol üstlenmektedir. Bunun sebebi ismi bilinmedik polikliniklerde saç ekimi yaptırmanız sizin açınızdan kötü sonuçlar doğurabilir.

Yani saç ekimi sonrası iyi sonuçlar elde etmek için az önce belirttiğimiz etkenleri dikkate alabilir daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Uzarlar?

Ekilen saçlar ne zaman uzar sorusunun yanıtı şöyledir; saçlar ekildikten sonra bölgesel faktörlere de bağlı olarak 2,3 ay gibi bir süre zarfında uzamaya başlarlar. Fakat bu dönemde saçlar doğal gözükmez. bu dönemde sadece ekilen kökler kendilerini yavaş yavaş göstermeye başlayacaktır. Saçların doğal haline kavuşması için 1 1,5 sene gibi bir süreye ihtiyacınız vardır. Yaklaşık bir buçuk seneyi geride bıraktıktan sonra saçlarınız doğal görünümüne kavuşacaktır.

Perkutan Saç Ekimi Acıtır Mı?

Perkutan saç ekimi acıtır mı? Sorusu çoğu saç ektirme adayı tarafından sıkça sorulan bir sorudur. İşlem sırasında hafif veya orta derecede ağrı ve acılara maruz kalınabilir. Fakat sabırlı olunmalıdır. bunun sebebi bu ağrı ve acılar dayanılmaz derecede değildir. Doktorunuzun vereceği hafif ağrı kesiciler bu tip ağrı ve acıların dinmesine yardımcı olabilir. Perkutan saç ekimi acıtır mı? Sorusunun cevabı kişilerin acı duyma eşiği farklılık gösterdiğinden bu konuda pek de söylenecek bir şey yoktur. Kimi saç ektiren kişiler bu işlemin ağrısız ve acısız olduğunu söylese de kimi kişiler ise bu işlemin acı verdiğini söylemektedir. Bunun sebebi ise az öncede belirttiğimiz gibi kişilerin acı duyma eşiğidir. Ağrısız lokal anestezi kullanılan operasyonlarda ağrı minumum seviyededir.

Perkutan Saç Ekimi Yan Etkileri

Perkutan saç ekimi yan etkileri genel olarak kanama ve işlem sonrası saç köklerine doğru kabuk bağlama gibi yan etkilere sahiptir. Bu gibi yan etkilere sahip tıbbi işlemlerde hastanın durumuna göre kan sulandırıcı veya kan pıhtılaştırıcı gibi ilaçlar verilip bu tip sorunlarla karşılaşmanın önüne geçilebilir. İşlem sonrası kafa derisinin hijyenini sağlamak istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanın önüne geçecek etkenlerden biridir. Bu tip yan etkilerin önüne geçmek için az önce belirttiğimiz gibi hastanın durumu göz önünde bulundurulmalı ve ona göre ilaçlar verilmelidir. Yani kanı fazla sulu olan bir hastaya kan sulandırıcı vermek anlamsız olur. Veya kanı fazla katı olan bir hastaya kan pıhtılaştırıcı vermek de aynı şekilde anlamsız olur. Bu tip durumlarda az öncede belirttiğimiz gibi hastanın durumu göz önünde bulundurulmalı ve buna göre ilaç ve ağrı kesiciler verilmelidir. İşlem sonrası kabuk bağlaması gerçekleşmesi olağan bir durumdur bu durumda yapmanız gereken müdahale etmemek olacaktır. Kabuk bağlayan bölge zamanla iyileşecek ve doğal bir görünüme sahip olacaktır. Bu ve bu tip durumlarda aklınıza takılan başka sorular olursa doktorunuzdan durumunuz dahilinde bilgi alabilir, istenmeyen sonuçlarla karşılaşma riskinizi minimuma indirebilirsiniz

Perkutan Saç Ekimi Yaygın Mıdır?

Perkutan saç ekimi son yıllarda kellik ve saç dökülmesi problemi olan hastalar tarafından olduça sık tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Bunun sebebi bu yöntemin diğer yöntemlere nazaran daha doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Perkutan saç ekimi yöntemi üzerinde çalışılmış ve kellik problemi olan insanların memnuniyetini amaçlayan bir yöntemdir. Perkutan saç ekimi yöntemi kafa derisinde yatay ve dikey çizgiler halinde delikler oluşturulması sebebiyle, saç derisine ekilen saçları sanki doğal saçlarmış gibi gözükmesine olanak sağlar. Yani eğer sizinde kellik probleminiz varsa fazla düşünmeden bu yöntemi tercih edip, tedaviye başlayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenirliği teyit edilmemiş kliniklerde tedavi olmanız halinde, iyi bir görünüme sahip olmak için girdiğiniz bu yoldan kötü bir şekilde ayrılmanız söz konusudur. Bu ve bunun gibi sonuçlarla karşılaşmamak için diğer saç ektiren insanların önerdiği, ismi duyulmuş polikinliklerde tedavi olmanız sizin açınızdan iyi sonuçlar doğuracaktır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilir, sağlığınızı tehdit edebilirsiniz.

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp