Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

Kaş Ekimi Nedir?

Özellikle kadınların kendilerini daha iyi hissetmek için kaşlarını aldırması sonucunda kaşlar dökülebilmektedir. Halk arasında böylesi durumlarda kaş küsmesi olarak adlandırdıkları durum için kendilerince çözüm yolları bulmuşlardır ve bunu uygulamaya sokmuşlardır. Özellikle kadınların en büyük silahı olan makyaj ile bu tür dökülmeler kapatılabilir hatta böylesi bir sorun hiç yokmuş gibi gösterilebilir. Kaş kalemi olarak adlandırılan ve kaşlara renk vermeye yarayan kalemler kullanılarak dökülen ve açık kalan kısma diğer kaşların renginde olan kalem ile boyanabilir ve bu gayet de doğal durmaktadır. Kaşların dökülmesinin birçok nedeni vardır ve bunlardan bazıları; sürekli hale gelen kaş aldırmaları ve kaşın küsmesi, halk arasında saçkıran olarak bilinen Allopecia Areata hastalığı, yoğun sinir ile istemeyerek yapılan kaş çekmeleri ve en önemlisi kaliteli olmayan makyaj malzemeleri ile yapılan kalıcı makyajlar kaş dökülmesinin en büyük sebeplerindendir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi işlemine tabi olacak olan kişiler öncelikle kaşlarına monte edilecek olan kıl kökleri vücudun farklı bölgelerinden alınacaklardır. Koltuk altı tüyleri, kol tüyleri gibi bölgelerden de alınabilecektir. Alınır alınmaz kaş bölgesine dahil edilecek olan bu kıl kökleri; sadece dökülme ya da seyreklik durumlarının meydana geldiği bölgeleri içeren türde gerçekleşecek olan bir işlem olarak değerlendirilmekte olup; lokal anestezi dahilinde de varlık gösterecektir. 30 dakikalık bir süreç dahilinde varlık gösteren kaş ekimi seansı birkaç kez tekrarlanarak; kısa bir zaman dilimi içerisinde sonuçlanacak tipte varlık göstermektedir.Kaş ekimi esnasında kullanılacak olan kıl kökleri ortalama olarak 0.6 mm olarak tercih edilmekte olup; fue yöntemi dahilinde de tercih edilecek türde bir çalışma yapılacaktır. Daha önceden belirlenen bölge dahilinde gerçekleşecek olan kaş ekim işlemi esnasında 400 ile 700 kök kıl kaş bölgesine dahil edilecektir. Kaş ekimi işlemi sonrasında da 1 aylık bir zaman zarfında söz konusu işleme dahil olduğunuz dahi anlaşılamayacak olup; doğal bir görüntünün yeniden meydana gelmesinde de önemli bir noktada da yer alması sonucu kendini gösterecektir. Tatmin edici sonuçların ortaya çıkması durumunda da hastaların kaşları daha belirgin olmaya başlayacak türde varlık göstererek; bu alanda da istenilen tipte bir şekle de bürünecektir. Kaş ekimi işlemi dahilinde kullanılan kıl kökleri; belli açılar dahilinde kaş bölgesine yerleştirilerek; doğru bir açının oluşmasına dayalı çalışmalar da gündeme gelecektir. Kaş ekimi operasyonu esnasında iz bırakmayan boyalar ile kaşların ne şekilde ekileceğine dair bir çalışma yapılarak; kalınlığı, uzunluğu ve sıklığı da dikkate alınmaktadır. Bu konuda hastalar da belirleyici bir rol üstlenmekle beraber; kaşın hangi yönde olması gerektiği konusunda da fikirlerini ekim işlemini gerçekleştirecek olan kişilerle paylaşacaktır. Bu tür bilgi paylaşımı sonrasında da kaş ekimi işlemine geçilerek; yapılan planlamalar dahilinde de kıl köklerinin kaş bölgesine ekilmesi işlemi hayata geçirilecek ve etkili bir görüntüye ulaşmak isteyen kişilere dayalı bir çalışma olarak da gözlemlenebilecektir.

Kaş Ekiminden Sonra Kaşlar Dökülür mü?

Kaşlar bayanlar için büyük önem taşımakta ve yüz hatlarının belirli bir görüntü de olabilmesi için farklı biçimlerde kullanılmaktadır. Bununla birlikte bayanlar, kendi yüz hatlarına en uygun kaş modellerini tercih etmektedir. Fakat kaş dökülmesi ve kaş seyrekliği yaşayanlar, kıl köklerinin güçsüzlüğünden dolayı farklı kaş modellerinden yararlanamamaktadır. Bu anlamda hem bayanlar hem de erkekler, kaş ekim işlemlerinden yararlanabilmektedir. Kaş ekimleri, hastanın kaş kıl köklerine bağlı olarak verimli sonuçlar verebilmektedir. Bu alanda gerçekleştirilecek estetik cerrahi operasyonları, cerrahlar ve hekimler tarafından kontrol altına alınmaktadır. Aynı zamanda kaş ekimlerinde cerrahların hastalar üzerinde yaptıkları tetkikler, ekimin daha verimli hale de gelmesini sağlamaktadır. Bu durumda her birey, uygun koşullar altında kaş ekimlerinden yararlanabilmektedir. Kaş ekimlerinde en önemli detay, hastanın kıl köklerinin ekime uygunluğu olarak değerlendirilmektedir. Bununla birlikte hastalar üzerinden yapılan işlemlerde, kıl kökleri taraması greft hesaplama yöntemiyle belirlenmektedir.

Kaş ekimlerinde belirlenen 300 kıl kökü, bir greft olarak işleme dâhil edilmektedir. Ayrıca kıl kökleri bu sayede, kaş ekiminin daha verimli hale gelmesini de sağlamaktadır. Bu durumda cerrahın yapacağı işlemler, kaş ekimi sonrasında olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Kaş ekimlerinden sonra bireylerin, kaşlarında hem kimyasal hem de makyaj ürünlerini kullanmaması önemli detaylar arasında yer almaktadır. Bu anlamda hastalar, kaş ekiminin tam anlamıyla gerçekleşmesi için gerekli detayları göz önünde bulundurmak durumundadır. Bununla birlikte kaş ekimleri, hastalara olumlu sonuçlar vermekte ve istedikleri görüntüye kavuşmalarında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda cerrahi işlemler hastaların, kıl köklerine uygun olarak yapılmakta ve ekim sonrasında herhangi bir kaş dökülmesi yaşanmamaktadır. Kaş dökülmelerinin yaşanmaması, tedavi sürecini olumlu hale getirmektedir.

Kaş Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi yaptırmak isteyen bireylerin ilk olarak yapması gereken bu konuda hizmet veren iyi bir sağlık merkezi bulmalı ve yoğun araştırmalara yapması gerekmektedir. Kaş ekimi yaptırmaya karar vermeden önce bir doktora görünmekte fayda vardır. Çünkü birçok kaş dökülmesinin sebebi bazı hastalıklardır ve doktorunuz tarafından kimi testlere tabii tutularak sorunun ne olduğunu öğrenmelisiniz. Bir ilaç tedavisine başladıktan belirli süre sonra sonuç alınamıyorsa o zaman geriye tek çare olarak makyaj ile kapatmak değil kaş ekimi işlemine başvurulması gerekmektedir. Son çare olarak başvurulan kaş ekimi için kıl kökleri enseden alınmaktadır. Kıl kökü alırken dikkat edilmesi gereken konu ise 0,6 ile 0,7 mm’den büyük olmayan uçlar ile kıl kökü alınmalıdır aksi bir durum gerçekleştiğinde ekim kapılan yerlerde iz kalabilir ve kötü bir görünüm yaratabilir. Bununla birlikte alınmış olan kıl kökleri bekletilmemeli ve anında işleme sokulmalıdır. Böyle olmasının nedeni ise kıl kökleri oksijene ihtiyaç duyarlar ve bu gereksinimleri insan vücudunda bulunan kırmızı kan hücrelerinden alırlar; oksijen alamadıkları anda ölürler. Bunun sonucunda ise işlem başarısız olur. Çoğu doktor bu işin ehli olduğunu düşünse de bazen yaptıkları hatalar ile kötü görünümlere yol açmaktadırlar. Bu sorunlardan bir tanesi ise kaş ekimi esnasında kılların dik olarak yerleştirilmesidir. Kaş ekimi esnasında kıl kökleri 25 ile 30 derece arasında yerleştirilmeli ki doğal bir görünüm olsun. Merak edilen bir konuya değinilmesi gerekirse ekilen kaşlar dökülür mü gibi sorular oldukça merak edilen bir konudur. Bu sorunun cevabı ise ekilen kaşlar dökülebilir ancak bu endişe duyulacak ve işlemin başarısız olduğunu gösteren bir durum değildir. Kaş ekimi seansları yapıldıktan sonra dökülebilir ancak belirli süre zarfında tekrar çıkmaya başlayacaktır.

Kaş Ekimi Sonrası Yıkama

Kaş ekimi sonrasında kaşlarımı bakımı ve yıkama adımların da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kaş ekiminden kırk sekiz saat sonrası banyo yapabilirsiniz. Bu esnada elinizdeki köpüklerle kaş bölgenizde hafif bir şekilde masaj yaparak yıkamanızda bir sakınca yoktur. İki ya da üç yıkamadan sonra kaş bölgesi daha çabuk temizlenir. Düzenli aralıklarla banyo yaptıktan sonra kaş ekimi operasyonunun ikinci haftası, banyoda kaşlarınızı köpürtün ve on dakika sonra köpüğü durulayın. Bu işlemden sonra kaşlarınızı tekrar köpürtüp ikinci yıkama esnasında tırnaklarınızla kaş bölgesindeki oluşan kabukları hafifçe temizleyin. Bu işlemi iki haftadan önce uygularsanız kaşlarınızda dökülme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaş ekimi operasyonunun ikinci haftasından sonra kaşların bir kısmı veya tamamı dökülme yaşayabilir. Bu dökülmeden sonraki dört ila sekizinci aydan sonra kaşlarınız tekrar çıkmaya başlar ve toplam bir yılın sonunda kaşlarınızın tamamı çıkmış olur. Bu dökülme sırasında tekrar bir kaş ektirme operasyonu yapmanız tavsiye edilmez. Kıl kökleri kaş bölgesinde mevcuttur ve doğal olarak bu süre içinde uzamaya başlar. Herhangi bir şişlik ya da morluk yaşamınızda gayet olasıdır. Kaşların tam görünüme kavuşması bir yılı alacaktır.

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp