Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

Kadınlarda Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

Kadınlarda Saç Ekimi Hakkında

Saçlar bayanlar için en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak saç bakımlarına da dikkat eden bayanlar, saç sağlıklarını korumaya çalışmaktadır. Aynı zamanda saç dökülmesi yaşayan pek çok kadında, saç sağlıklarını korumak adına farklı önlemler almaktadır. Bu alanda sık tercih edilen yöntemler arasında saç ekimleri yer almaktadır. Kadınlarda saç ekimi, kellik ve saç sorunları yaşayan kadınların çözüm yöntemleri arasında yer almaktadır. Özellikle kadınlar bu süreçte yaşadıkları sıkıntılardan kurtulmak için farklı saç ekim tekniklerinden yararlanabilmektedir. Bu teknikler arasında; FUE ile saç ekimi, FUT tekniği ile saç ekimi, DHI tekniği ile saç ekimi, kök hücre kullanımı gibi yöntemler yer almaktadır. Bu sayede son teknoloji ürünlerinden de faydalanılmaktadır. Aynı zamanda saç ekim tekniklerinden son olarak gelişme yaşanılanı, saç ekimlerinde kök hücre kullanımı olmaktadır. Kök hücre kullanımında, saç köklerinde yer alan hücreler yenilenmekte ve hücrelerin canlanması sağlanmaktadır. Bu anlamda yapılan çalışmalar da, saç sağlığının geri kazanılması ve saç dökülmelerine kökten çözüm sağlanmaktadır.

Kadınlarda en önemli detay olarak bilinen saçlar, korunmalı ve farklı kimyasallardan da uzak tutulmalıdır. Saç bakımı konusunda kullanılan kimyasal ürünlerde, saçların dökülmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle özellikle kadınların saçlarda; saç spreyi, saç kremi, şampuan, saç boyası gibi ürünleri kullanmaması gerekmektedir. Bununla birlikte saçların doğal yapısının bozulması da engellenmektedir. Aynı zamanda saç dökülmeleri konusunda bayanlar, gerekli önlemleri alarak saç ekim yöntemlerinden yararlanabilmektedir. Bu sayede hem sağlıklı hem de başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekimlerinde en önemli detaylar bir tanesi de, doğru cerrah seçimi olmaktadır. Bu anlamda hastalar başarılı ve güvenilir cerrahlardan yardım almalıdır. Aynı zamanda saç ekimlerinden önce yapılan tetkikler de, cerrahların kontörlünde gerçekleştirilmektedir. Bu durumda doğru cerrahın seçimi, tedavi sürecine olumlu anlamda katkı sağlamaktadır.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler kadınlarda yapılan gerekli tetkikler sonucunda belli olmaktadır. Tedavi sürecinde yapılan kontroller sonucunda kadınların hangi tekniğe uygun olup olmadığı belirlenmektedir. Aynı zamanda saçların sağlığını geri kazanmak için, kadınların tedavi süresi boyunca gerekli önlemleri de alması gerekmektedir. Bu önlemler arasında en dikkat çekeni, saçlarda kimyasal bir madde kullanılmaması olmaktadır. Saçlarda kullanılan kimyasallar, saç dökülmelerine ve saç köklerinin zarar görmesine neden olmaktadır.

Kadınlarda saç ekimlerinde kullanılan yöntemler arasında; DHI tekniği ile saç ekimi, FUE tekniğiyle saç ekimi, FUT tekniğiyle saç ekimi, kök hücre kullanımıyla saç ekimi yer almaktadır. Belirlenen tedavi yöntemlerinin bazılarında kadınların, saçlarının kesilmesi ya da kazınması da gündeme gelebilmektedir. Bu anlamda hasta hangi tekniğe uygunsa, o teknik üzerinden işlem yapılabilmektedir. Bu süreçte saç ekimi yapacak olan cerrahın seçimi de büyük önem taşımaktadır. Bu sayede hem başarılı hem de verimli sonuçlar elde edilmektedir. Aynı zamanda saç ekimlerinde kullanılan yöntemlerin verimli olması da, cerrahın tedavi süresine sağladığı katkılara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu süreçte hasta cerrah ilişkisi de, tedavi sürecinin olumlu geçmesi için büyük önem taşımaktadır. Hastalar, doğru ve güvenilir bir cerrahla başarılı işlemler içerisinde yer alabilmektedir. Buna bağlı olarak saç ekimlerinden de verimli sonuçlar elde edilmektedir. Kadınlarda saç ekimi yapılması sırasında saç köklerinin verimli olması detayı da ön planda tutulmaktadır. Verimli saç kökleri, saçların yeniden güçlenmesine ve saç sağlığının yeniden kazanılmasında etkili olmaktadır. Bu anlamda kıl kökleri üzerine uygulanan hücre tedavisi, kıl köklerini güçlendirmekte ve saç dökülmelerinin azalmasına neden olmaktadır. Hastalar kök hücre tedavisiyle, yeni ve sağlıklı saçlarına kavuşabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Aşamaları

Saç ekimi yaptıracak kişilerin ilk olarak uzman bir ekiple görüşmesi ve tavsiye alması gerekmektedir. Doktorlar, hastalar için çeşitli tetkikler yapmakta ve operasyon için uygun olup olmadıklarını belirlemektedir. Daha sonra ise saç köklerinin alınacağı ve ekim işleminin yapılacağı bölge belirlenir. Bu aşamada uygulanacak olan ekim yöntemleri kişilere göre farklılık gösterebilmektedir. Yani yapılan tahliller sonucunda doktorunuz size uygun olan yöntemi söyleyecektir. Saç ekimi tamamlandıktan sonra tam anlamıyla sonuç almanız yaklaşık bir seneyi bulacaktır. Bir sene sonunda ise kesin olarak sağlıklı ve gür saçlara kavuşma imkânınız vardır. Erkeklere yapılan ekim işlemiyle kadınlara yapılan işlem arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Bu süreçte son derece sabırlı olmanız gerekmektedir. Hastaların moralinin her zaman üst seviyede olması gerekecektir. Doktorunuz size gerekli desteği verecek, merak ettiğiniz konularda sizi aydınlatacak ve korkunuzu yenmenizi sağlayacaktır. Ameliyat korkusu yaşayan kişiler hiçbir acı yaşamayacaklarından emin olarak bu operasyonu geçirebilmektedir. Çünkü işlem sırasında hastalara anestezi uygulanmakta ve acı hissetmemeleri sağlanmaktadır. Ekim işleminden sonra saçların yeniden dökülmesi hastaları korkutmamalıdır. Saçlarınızın yeniden çıkması için saç ekiminden sonra dökülmesi gereklidir. Yani ekim işleminden sonra dökülen saçlar, tedavinin yanıt verdiğine işarettir.

Kadınlar Saç Ekim İşlemi Yaptırılır Mı?

Kadınlarda saç ekimi, bu işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Kadınlar da erkekler gibi saç ekim işlemini sıkıntısız ve sorunsuz gerçekleştirebilmektedir. Hiçbir ayrım olmadan bu işlemi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken tek bir şey bulunmaktadır. Bu ise işlemin sorunsuz ve sıkıntısız olması için cinsiyet olmadığı bilinmesi gerekmektedir. Sadece dikkat edilmesi gereken saç dökülmesinin çeşitleri ve sebepleri olarak bilinmektedir. Bu işlem sağlandığından sonra ise saç ekim işlemini kadınlarda tercih edebilmektedirler.

Kadınlarda Saç Ekimi hangi Durumlarda Yapılamaz?

Kadınlarda saç ekiminin yapılmaması için bazı kriterlerle uyuşması gerekmektedir. Saç ekimi yaptırabilmek için bölgesel dökülmelerin olması gerekmektedir. Eğer yüzeysel dökülmeleriniz varsa saç ekimi yaptıramazsınız. Eğer dökülen bölgede 1 yıl içerisinde yeniden kıl kökünün canlanması görülmez ise saç ekimi yapılabilmektedir. Kısa süreli seyreklikler saç ekimi için uygun değildir. Alın bölgesinin fazlasıyla açılması durumunda veya yapısal gereği açık olması gibi durumlarda saç ekimi yapılabilmektedir. Kaza sonucu yara gibi durumlarda meydana gelmiş açılmalar, kellikler ve seyreklikler saç ekimi için uygundurlar.

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp