Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, günümüzde birçok kişi tarafından çeşitli sebeplerden dolayı tercih edilen cerrahi operasyonlardan bir tanesidir. Bu operasyon sayesinde kellik sorunu çeken ve kurtulmak isteyen kişiler istedikleri görünüme kavuşmaktadır. Birçok insanda genetik sebeplerden ya da dış faktörlerden kaynaklı olarak kellik görülmektedir. Hastanelerde uzman doktorlar tarafından uygulanan saç ekimi işlemleri sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkmaktadır.

Saç ekimi işlemlerinde, ilk olarak uygulamanın yapılacağı bölge belirlenmekte ve hastanın gerekli tetkikleri yapılmaktadır. Bu tetkiklerden sonra hastanın ekim işlemi için uygun olup olmadığı belirlenir. Daha sonrasında ise işleme başlanır ve kısa süre içinde tamamlanır. Saç ekimi operasyonlarında kullanılmakta olan yöntemlerden bir tanesi FUE yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. FUE yöntemi, sağladığı avantajlar ile birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu yöntem sayesinde uygun cihazlarla kıl kökleri alınmakta ve gerekli bölgeye yerleştirilmektedir. Ayrıca lokal anestezi uygulanması sebebiyle hastalar herhangi bir acı hissetmeden hayal ettikleri görünüme kavuşma şansını yakalamaktadır.

fue saç ekimi

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekiminde diğer tekniklerde olduğu gibi yine bir donör bölge belirlenmektedir. Donör bölge belirlendikten sonra lokal anestezi yapılır ve yapılan anestezi sonrasında bölge uyuşturulmaktadır. Burada bulunan saç kökleri yani greftler tek tek alınır. Yapısında herhangi bir bozulma yaşanmaması için özenle kaplara yerleştirilir ve sonrasında da üzerinde kalan doku parçaları temizlenir. Temizleme işlemi de tamamlandıktan sonra artık saç ekimine hazır hale gelen greftler, tıbbi araçlara yerleştirilir. Saç ekiminin yapılacağı bölge belirlenerek, saç ekimine başlanır. Kanal açma işlemi FUE tekniğinde yer almamaktadır. Bu nedenle de saç kökleri tek tek ekim yapılacak bölgeye yerleştirmeye başlanır. Yerleştirildikten sonra da saç ekimi işlemi tamamlanmış olur.

Saç ekimi operasyonlarından sonra bir müddet saç dökülmeleri yaşanabilmektedir. Bunun sebebi ise köklerin saç derisine alışması sürecindeki şoklanmasından kaynaklanmaktadır. Fakat bu süreç fazla uzun sürmeyeceğinden panik yapılmasına gerek yoktur. Operasyon sonrasında oluşacak ufak tefek yaralar 1 hafta içerisinde iyileşir ve saçın tamamen çıkması da 10 ila 12 ay arasında gerçekleşmektedir. Bu iyileşme ve saçın çıkması sürecinde saç derisine özenle davranılması ve darbelerden korunması gerekmektedir. Aksi durumlarda ise saçlarda tutunamayan kökler dökülecek ve tedavi başarısız olacaktır.

FUE Yönteminin Avantajları

FUE yönteminin en büyük avantajının zaman tasarrufu olduğunu söylemek mümkündür. Bu yöntem ile yapılan işlemler çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. FUE motoru ile yapılan ekim işleminde istenilen boyut ayarlanabilmektedir. Yani ekimin yapılacağı donör alanına göre motor uçlarının boyutu belirlenmektedir. Hastaların bu yöntemi tercih etmesinin en büyük sebebi ise herhangi bir kesi işleminin yapılmamasıdır. Hiçbir kesi işlemi yapılmadan saç kökleri alınır ve uygun bölgelere hızlıca yerleştirilir. İşlemden sonra da iyileşme süreci son derece hızlıdır. Bu operasyondan sonra hastalar hemen günlük hayatına dönüp işlerine devam edebilirler. Yani günlerce hastanede yatmanıza gerek yoktur. İşlem tamamlandıktan hemen sonra taburcu olabilir ve evinizde bakımınıza devam edebilirsiniz. FUE ile yapılan saç ekiminde işlem öncesi ve işlem sırasının yanı sıra operasyon sonrası da son derece hassas davranmalı ve dikkat etmelisiniz

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp