Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır
Etiler Hair Clinic - Metcer Sağlık Hizmetleri A.Ş. Markasıdır

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgiler

DHI Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi işleminde kullanılan yöntemlerden birisi olan DHI saç ekimi doğrudan saç ekimi olarak isimlendirilen bir tedavi yöntemidir. Bu teknik ile birlikte daha hızlı bir şekilde köklerin ayrılması sağlanan ve kısa bir süre içerisinde ekilmesini sağlayan bu yöntemde özel geliştirilen kalem görünümlü bir alet kullanılmaktadır. Bu sebeple Kalem Tekniği olarak da bilinen bu yöntemde saç ekimi işlemi tek seferde kanallara yerleştirilmesi ile daha çok tercih edilen bir teknik haline gelmiştir. DHI saç ekimi birinci dereceye kadar saç dökülmesi yaşayan, kaza ve yaralanma durumunda saç kaybı yaşamış kişiler saç ekimi işlemini yaptırabilmektedir. Aynı zamanda 25 yaş üzeri ve genetiksel bir rahatsızlığı olmayan kişiler doktor ile görüşme sonrasında uygun olup olmaması belirlenerek bu işlemi yaptırabilmektedir.

dhi saç ekimi

DHI Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Bu yöntemde saç ekimi işleminin yapım aşamalarında kanal açma işlemi gerçekleştirilmemektedir. Tek seferde yerleştirilen bu kökler için DHI tekniğinde kanal açma işlemi gerekmez. Saç ekimi için gerekli ilk basamak donör bölgesinin belirlenmesidir. Bu bölgenin en temel amacı kıl köklerinin daha verimli elde edilmesi açısından doğru bölge analizi gerçekleştirilmelidir. Verimli sonuç elde edilebilen donör bölgesinden toplanan greftler ayrıştırma işleminden geçmektedir. Ayrıştırma işleminde sağlıklı ve sağlıksız greftler belirlenerek ekim için uygun greftlerle işlem devam ettirilir. Kanal açma işleminin olmaması sebebi ile kalem görünümlü aletlere yerleştirilen kökler bekletilmeden direk işleme geçilir. İnce uçlar sayesinde direk bölgeye yerleştirilen kökler saç ekimi işleminin en son basamağıdır.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

DHI saç ekimi nasıl yapılır? Sorusu bu operasyonu yaptırmak isteyenlerin en fazla cevabını merak ettiği sorudur. Bu işlem için öncelikle donör bölgesinde yer alan saç kökleri toplanır ve bunun için özel bir cihaz kullanılır. Saç kökleri toparlandıktan sonra ayrı ayrı sınıflandırılmaktadır. Bunun sebebi ise, saç köklerinin içerisinde doku olmasıdır. Bu aşamadan sonra uzman hekim, naklin hangi açılardan yapmanın daha avantajlı olacağını belirler ve saç follikülleri, tek tek kalemin içerisinde yerleştirilir. Kullanılan kalem uçları kişinin saç yapısına göre farklılık gösterir ve saç köklerinin nakli sırasında kesi uygulanmamaktadır. Deride yuvalar uzman tarafından oluşturulduktan sonra bu yuvalara greftler yerleştirilir. DHI Saç Ekimi bu işlemler sonrasında tamamlanmış olur ve iyileşme süreci de kısa sürede tamamlanır.

DHI Saç Ekimi İşleminin Avantajları Nelerdir?

DHI Saç ekimi yani Direct HairImplant’ın sunduğu en büyük avantajlardan ilki enseden kök almak için dikiş, iz ve kesik alana gerek duyulmamaktadır. Bu işlemin amacı alınan greftlerin en kısa süre içinde en sağlıklı görünüme kavuşmasıdır. DHI yöntemi ile saç ekimi;

  • Öncelik olarak ense veya başka belirlenen bölgeden greft alınır.
  • Bu greftler saç için bölge açılmasına gerek kalmadan ince uçlarla birlikte direk ekilir.

Şeklinde gerçekleştirmektedir. Bu işlemin bir diğer önemli avantajı ise ekim yapılacak bölgede kanalların açılmaması ile birlikte o bölgede daha fazla miktarda ekim yapılmasını gerçekleştirmektedir. Bu sebeple iyileşme süreside oldukça azdır. Bu işlemin ağrısız ve acısız olarak gerçekleşmesi de yine yöntemin avantajlarından sayılabilmektedir. Bu teknik FUE tekniğine göre daha uzun ve zahmetli bir işlem olmakla birlikte en iyi sonuçlarında alınabileceği bir işlemdir. Ekilmek üzere alınan ortalama 40-60 greftin daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayan DHI saç ekimi işlemi;

  • İstenilen sıklıkta olmayan saçlara,
  • Saç dökülmesini ciddi oranda yaşayan ve yeni saç çıkmayan kişilerde,
  • kadın, erkek saç ile ilgili sorun yaşayan herkes,

saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bu yöntem oldukça avantaj sağlayan yöntemdir. Bu sebeple tercih edilen saç ekimi tekniklerinden olan DHI, açı ve yön konusunda da oldukça başarı sağlayabilen bir yöntemdir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

DHI Saç ekimi fiyatları genel itibari ile yüksektir. Kalem tekniği uygulaması ile yapılan bu yöntemin kalem uçlarının sürekli değişmesi, bu tekniğin pahalı olmasını sağlar. Nitekim bu kalem uçları sadece Güney Kore’de üretilmektedir.  Bazı hastaneler tek fiyat politikası benimser. Ayrıca operasyonda kullanılan greft sayısı da bu operasyonun fiyatını etkileyen faktörlerden birisidir. Bir hasta için 3000 greft yeterli olabilmektedir; ama bir başka hasta için 5000 greft yeterli olarak görülecektir. İşte bu yüzden net bir rakam vermek yanıltıcı bir bilgiden öteye geçmeyecektir. Sonuç olarak ekilecek saç kökünün sayısı ne kadar artar ise, fiyatta o kadar yükselecektir. Ayrıca bazı doktorlar kendi fiyatlarını kendileri belirler ve bu fiyatlar içinde standart bir tarife söz konusu değildir.

DHI Saç Ekimi Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

DHI saç ekimi öncesi mutlaka kan sulandırıcı olan ilaçlar, alkol ve benzeri içecekler tüketilmemelidir.  Bu alınması gereken en önemli önlemlerden birisidir. Operasyon sonrasında ise ekim yapılan bölgeye özel bir bakım gerçekleştirmelisiniz. Başınıza alacağınız darbeler saç ekiminin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Aynı zamanda ilk yıkama işleminin de doktor kontörlünde gerçekleşmesi gerekmektedir. İlk yıkama saç ekimi için oldukça önemlidir. İlk yıkama oldukça kibar dokunuşlar ile gerçekleştirilmelidir. Kökler bu sayede zarar görmeyecektir.

DHI Yöntemi İle Gerçekleştirilen Saç Ekiminin İyileşme Süreci

Bu yöntemle gerçekleştirilen saç ekimi işlemi oldukça hızlı bir iyileşme sürecine sahiptir. Saçlar operasyondan sonra yaklaşık olarak 5-6 gün kabuklanma gözlemlenebilmektedir. Bu kabuklar kısa bir süre içerisinde iyileşmektedir. Saç ekimlerinde gerçekleşen bir diğer husus ise Şok Dökülme olarak adlandırılan bir evredir. Yaklaşık olarak 15-20 gün arasında bu evre gerçekleşir. Bu dökülmeden sonra saçlar daha da doğal bir görünüm ile çıkmaya başlar.  Bu süre ise 3. aydan sonra başlar. 3. ayın sonunda artık dökülme evresi tamamlanır, saç çıkma evresi başlar. 6. aydan sonra ise saçlar artık %70 oranında çıkmaya başlar.  Bir yılın tamamlanması ile birlikte saç artık alabileceği son görünüme oluşur.

DHI Saç Ekiminin Dezavantajları

FUE yöntemine oran ile uygulanması daha zor olan DHI saç ekiminde, doktorun ve ekibinin eğitim süreçlerini tamamlaması gerekmektedir. Kullanılan tekniğin iyi bir şekilde olması gerekmektedir ve bu da uzun bir süreci temsil eder. DHI saç ekimi dezvantajlarından birisi de; bu yöntemin diğer yöntemlerden daha yüksek fiyatlara yapılıyor oluşudur. Son olarak bu operasyonun uygulanacağı kişinin yüksek kondisyon ve dikkat sahibi birisi olması gereklidir.

Adres Bilgileri

Nispetiye Mah. Aydın Sok. No:1 / 1 Etiler İstanbul

+90 212 953 20 02
info@etilerhairclinic.com

Whatsapp